Výlety 

    500 m od vesnice je rozhledna Osičina s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 metrů. Z rozhledny je za hezkého počasí krásný výhled na Orlické hory, Kralický Sněžník, Krkonoše, Sněžku, Železné Hory, ale také na město Hradec Králové a na dominantu Pardubického kraje - Kunětickou Horu.

                                                                          

   

      V blízkém okolí je velké množství zámků (např.: ČastoloviceOpočno, Doudleby nad Orlicí, Nové Město nad Metují, Náchod, Rychnov nad Kněžnou) a hradů (např. Potštejn, Litice).

 

 

                         Potštejn                                             

        

     Ti z Vás, kteří mají rádi historii mohou navštívit tvrz Hanička, která byla stavěna v letech 1936 - 38, patřila do systému předválečného opěvnění budovaného proti rozpínajícímu se Německu, tvrz Dobrošov, pěchotní srub Březinka a pevnost Josefov, kde můžeme obdivovat mohutné hradby propletené množstvím pozdemních chodeb.

                                                                                                              

     Malé děti jistě potěšíte návštěvou ZOO ve Dvoře Králové a  Babiččina údolí v  Ratibořicích  .

 

                                                                     

     Pro sportovní vyžití je možno navštívit bowling v Dobrušce, Týništi nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou nebo Kostelci nad Orlicí. V Rychnově nad Kněžnou se také nachází squash centrum, lanový park, kluziště,  motokáry  a půjčovna čtyřkolek

    Velké oblíbenosti se také těší cykloturistika v Orlický horách, kde se nachází mnoho kilometrů upravovaných tras. Je možné využít služeb cyklobusů, které jezdí z nedalekého Lična. 

 

 

    Přímo v obci je možné dohodnout jízdu na koních.